Anasayfa Hakkımızda Dilme / Boy Kesim Nakliye / Satış Kalite İştiraklerimiz İletişim

Dilme / Boy Kesim

Dilme / Boy Kesim

Ereğli Dilme A.Ş. nin üretim prosesi aşağıda tanımlanan aşamalardan geçerek özenle tamamlanır. Dilme için gelen bobinlerin tüm kontrolleri yapılarak depolama, muhafaza ve sevkiyat işlemleri yapılır ve hammadde depo planına göre stok alanına alınır. bobinler, dilme sırasına göre üretim hattına yöneltilir. bobinlerin veya ruloların araçlardan indirilmesi veya nakliye için araçlara yüklenmesi sırasında yan taraflarının zedelenmemesi için, bobin veya rulolar zincir veya halatla bağlamak yerine C kanca veya ayaklı özel aparatlar kullanılmaktadır. Dilinecek rulolar dilme talimatlarına göre ve bıçak ayar talimatlarına göre işleme sokulur. Saç kalınlığına göre baskı miktarları yine ilgili talimattan alınarak bıçak dizim işlemi tamamlanır. Malzemenin proses kontrolü yapılarak uygunluk onayına göre operatöre dilme emri verilir. Dilme hızı saç kalınlığına göre teknik spesifikasyon föylerinden alınır. Çapak sarma işlemide böylece başlar. baskı grubundan geçen kesilmiş şeritlere, Dilmen ruloların genişlik toleransına tam uyulmaktadır. Sacın kalınlığına göre baskı miktarı verilir. Gergi ayarı yapılarak grubuna sıkı bir şekilde sarılır.
Dilme işlemi sonucu elde edilecek ruloların ağırlığı, müşterinin isteğine göre sağlanmaktadır. Rulolar üzerinde dilme işleminden kaynaklanan
Malzeme yüzeyinde çizilme
Kesme çapakları hataları olmamaktadır.
Bu tür hataların meydana gelmesi veya önlenememesi durumlarında ilgili firmaya bilgi verilmektedir. İşi biten dilinmiş rulolar çember sıkma makineleri ile çemberlenir ve son kontrolleri yapılarak mamul madde holüne alınır. Üretilen malzemeler ambalajlama talimatına göre ambalajlanıp son kontrolleri yapıldıktan sonra mamul madde holüne alınarak sevke hazır hale getirilir. Nakliye sırasında ruloların dağılmasını ve devrilmesini önlemek amacıyla gerekli tedbirler alınmaktadır.

d_lme_proses.jpg

boy_kes_m_proses.jpg

sevk_yat_proses.jpg

dlmee.jpg

dlmmee.jpeg

e.d_boy_kes_m.jpg

fotograf2.jpg

Gülüç Köprübaşı No:1 Kdz.Ereğli Tel: +90 372 318 10 20 (pbx) Fax: +90 372 318 09 02
ereglidilme@ereglidilme.com